Poštovani Prijatelji,
Želim na početku da istaknem svrhu postojanja ove web stranice. U ovo vrijeme recesije uz sve efekte globalizacije ulazi se s vrlo malo nade za novo investiranje u materijalnu imovinu i za očekivati je usmjerenost na što bolje upravljanje i održavanje kompletnom imovinom. Moglo bi se reći da je održavanje budućnosti svijeta. Radim u održavanju 40 godina što se može vidjeti iz mog CV-a.
Želja mi je razmjena iskustava iz oblasti održavanja, razvoj struke, unapređenje statusa djelatnosti održavanja u kompaniji i edukaciji iz svih područja struke.
U svijetu postoje tri pristupa održavanju: terotehnološki, logistički i totalno produktivno održavanje. Sva tri pristupa u konačnici imaju optimizaciju troškova održavanja u životnom ciklusu opreme.
Ja se bavim terotehnološkim pristupom, a poznato je da je TEROTEHNOLOGIJA – multidisciplinarna tehnologija koja se bavi svim tehno-ekonomskim merilima i aktivnostima tehničkih sistema, za sve vreme trajanja njihovog životnog ciklusa, od samih početaka- ekonomskih studija i projekata, preko projektovanja, izgradnje, instalisanja , uhodavanja, održavanja i modernizacije, eksploatacije i upravljanja, do zamjene i otpisa, au svrhu minimizacije ukupnih troškova u toku cijelog životnog ciklusa sistema uz povratni tok informacija.
Spreman sam za saradnju, i svi koji se na bilo koji način bave održavanjem mogu sa mnom komunicirati putem ove stranice.
Hasan Avdić je rođen 27. jula 1955. godine u selu Podgorje, opština Banovići. Osnovnu školu je završio u Selu Banovićima. Srednju mašinsko-tehničku školu završila je u Banovićima 1974. godine. Mašinski fakultet – smjer proizvodno mašinstvo u Sarajevu upisao je 1974. godine, a diplomirao 1978. godine.
Postdiplomski studij upisao 1994. godine na Fakultetu elektrotehnike i mašinstva u Tuzli, odsjek Energetsko mašinstvo, smjer – Upravljanje proizvodnjom, završio 1997. godine.
Magistarski rad na temu UTICAJ STRATEGIJE ODRŽAVANJA NA POVEĆANJE EFEKTIVNOSTI SISTEMA EKSPLOATACIJE UGLJA NA PK-ČUBRIĆ, odbranio je 27.06.1997. godine na Fakultetu elektrotehnike i mašinstva u Tuzli.
Na Mašinskom fakultetu u Tuzli prijavljena je doktorska disertacija pod nazivom DOPRINOS RAČUNARSKOJ ALGORITMIZACIJI POGODNOSTI ODRŽAVANJA SLOŽENIH TEHNIČKIH SISTEMA, i istu odbranio 14. 12. 2001. godine.
Po završenom fekultetu se zaposlio u Rudniku mrkog uglja Banovići, gdje i danas radi.
U školskoj 1996 / 97. godini radio je kao asistent na predmetu Transportni sistem Fakulteta elektrotehnike i mašinstva u Tuzli.
26.11.1997.godine izabran je kao saradnik u zvanju Višeg asistenta na nastavni predmet Transportni sistemi na odsjeku energetskog mašinstva Fakultet elektrotehnike i mašinstva u Tuzli.
18. 07. 2002. godine izabran je u zvanje docenta za užu naučnu oblast TEROTEHNOLOGIJA na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Tuzli.
19.03.2008. godine izabran je u naučno-nastavno zvanje vanrednog profesora za užu naučnu oblast TEROTEHNOLOGIJA na mašinskom fakultetu Univerziteta u Tuzli
Radio na poslovima i radnim zadacima Pomoćnika izvršnog direktora za tehničke poslove – za održavanje u RMU-Banovići i kao spoljni saradnik, u zvanju vanrednog profesora, na predmetima Terotehnologija i Tehnička dijagnostika na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Tuzli.
Posljednji stečeni akademski stepen:
- Doktor tehničkih nauka iz oblasti mašinstva.
Sadašnja pozicija :
- 2016-
Ekspert za upravljanje održavanjem tehničkih sistema.